Diş Eti Hastalıkları

Periodontoloji Tedavisi

Diş Eti Hastalıkları (Periodontoloji)

Periodontolojinin günümüzdeki amacı, diş etlerinin iltihaplı hastalığı, dişeti büyümesi ve dişeti çekilmesi gibi sorunların tedavisi ile diş sağlığına katkıda bulunarak, aynı zamanda rejeneratif ve pembe estetik işlemler ile dişlerin fonksiyon ve estetiğini sağlayarak yaşam kalitesini artırmaktır

 

Periodontal hastalık, dişler ve onları çevreleyen tüm dokular etkilendiğinde ortaya çıkar. Şişmiş, kırmızı, kanayan diş etleri, dokunulduğunda hassaslaşan diş etleri, ağız kokusu, dişler arasında gelişen yeni boşluklar ve dişler ile diş etleri arasında irin, periodontal hastalıkların belirtileridir. Yapılan araştırmalara göre, bu hastalıklar tedavi edilmediğinde diş kaybı, kalp krizi, felç, şeker hastalığı, solunum yolu hastalıklarının gelişmesi ve erken doğum veya düşük gibi problemler görülebilmektedir. Bu açıdan bakıldığında, periodontal hastalıkların erken teşhisinin de ne kadar önemli olduğu ortaya çıkmaktadır.

 

 

  • Tedavi Süresi [1-2 Hafta]

Periodontoloji

Periodontoloji; diş çevresindeki dokuların rahatsızlığı ve iltihaplı durumlarla ilgilenen ana bilim dalıdır.Ağız ve diş sağlığınızı korumada çok önemli bir yere sahiptir.

Diş Eti Kanaması

Diş etinde oluşan şişlik, kızarıklıkla fark edilebilir. Ayrıyetten diş etinde kaşınma, ağız kokusu ve dişlerdeki hassasiyet gibi belirtiler de görülebilir.

Ağrı Olur Mu ?

Genelde ağrı şikayeti gibi bir belirti vermeden ilerleyebilir ve rahatsızlığın çok ilerlediği durumlarda çürüksüz, sağlam dişlerde kayıplar olabilir.

Sohbete Başlayın
Merhaba,
Detaylı Bilgi ve Randevu Almak için Hemen WhatsApp Üzerinden İletişime Geçebilirsiniz.